Španelština ve Španelsku

Španelština s LSC

Learn Spanish with LSC

Studium španelštiny je jednoduché protože jeho hláskování je fonetické (cte se stejne jako píše). Takže když vidíte slovo napsané, víte také jak toto slovo zní prectené, což je velikánskou výhodou studentu španelštiny.

Španelský jazyk má velice bohatou historii. Vznikla z ruin latinského jazyka, jazyka Rímské ríše, která se rozšírila do Hispánie v roce 218 p.n.l.. Odstranila místní jazyky Iberských a Keltských kmenu. Jako jeden z Románských jazyku, podobne jako francouzština, italština a portugalština, je dialektem latiny. Takže pro lidi ze Západu je slovní zásoba ponekud podobná.

Po oslabení a rozpadu Rímské ríše, latinský jazyk se vyvíjel dál. Tradicní formy vyjádrení a nové ligvistické prvky se mísili. Od 9. do 12. století se románské jazyky vyvíjely a vznikly tak románské jazyky jako leónština, kastilština, galicijština a katalánština, nezávislé na latine a každá s vlastním systémem.

Ale španelská kastilština byla jazykem urceným pro rozšírení ve svete, kvuli kastilské expanzi zpocátku na Iberském poloostrove, a pozdeji pri americké kolonizaci.

 
This website uses cookies to enhance your user experience on learnspanishcourses.com Accept More info