Aktivity s LearnSpanishCourses.com

Filmy

LSC pravidelne premieta rôzne filmy domácej scény v španielcine, pretože i toto považuje ako jednu z foriem výuky jazyka. V popoludnajších hodinách škola ponúka možnost posediet si pri filme, ktorý je bud zo súcasnej tvorby, alebo klasický film, ktorý nebude nikdy zastaralý.

Activities in our Spanish school: Films

Škola organizuje sekciu španielských filmov, táto aktivita je bezplatná pre našich študentov. Týmto im chceme priblížit súcasnú španielskú filmovú tvorbu, chceme ich zoznámit s režisérmi ako Almodóvar, Amenábar alebo De la Iglesia.

Snažíme se premietat aj filmy, ktoré sú reprezentatívnou ukážkou filmovej tvorby Španielska od zaciatkoch až do súcasnej doby. Tieto filmy sú ukážkami hlavných filmových trendov tejto zeme, zacínajúc filmami z cias Druhej republiky, Obcianskej vojny, cez diktatúru Franca a nakoniec z demokratického Španielska. Premietanie týchto fimov napomáha študentom viacej prozumiet španielskej kultúre.

Cielom LSC je, aby študenti nestrácali výukové hodiny premietaním filmu, ale aby túto možnost mali vo svojom volnom case. Väcšina filmov je premietaná s titulkami, ktoré Vám ulahcia prozumiet a tiež si môžete rozšírit Vašu slovnú zásobu. Škola má zbierku videokaziet a DVD, z ktorých si študenti môžu vybrat, co by radi. Ak chcete vediet zoznam našich filmov, naša recepcia Vám rada poskytne zoznam a casový plán, aby ste si mohli užívat v našej Home Cinema Sound System.